2011 Uludere katliamı: 29 Aralık 2011. http://yalnizdegilsinvan.wordpress.com

2 Mart 2009 Pazartesi

Sayın profesör ıslık çalarken düşünmedin mi!

http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=924145&Date=02.03.2009&CategoryID=77

ANTALYA - Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Öğretim Üyesi Prof.Dr. Orhan Kuruüzüm hakkında, koridorda elinde çay bardağı ile yürürken meşhur Bolu- Mengen türküsü ‘Halimem’in ‘Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi. Sen bu işin sonunu düşünmedin mi’ melodisini ıslıkla çaldığı gerekçesiyle soruşturma açıldı. İİBF'de yaklaşık 15 yıldır görev yapan Prof. Dr. Orhan Kuruüzüm hakkında yeni rektör döneminde açılan soruşturma sayısı, son açılanla birlikte dörde yükseldi. Prof. Kuruüzüm hakkında iki kez fakültenin üye seçim toplantılarına katılmadığı gerekçesiyle, bir kez de fakültenin dekanı Prof. Dr. Şafak Aksoy hakkında ‘paraşütle inmiş dekan’, ‘çapsız’ ve ‘dekan müsveddesi’ dediği iddiasıyla soruşturma açılmıştı. İki kez kınama, bir kez de maaştan kesinti cezası verilen Prof. Dr. Kuruüzüm’e, bu kez de koridorda elinde çay bardağı ile ıslık çaldığı gerekçesiyle rektörlük tarafından soruşturma açıldı. Prof. Dr. Orhan Kuruüzüm’den, ‘çay bardağı ile koridorda yürürken ıslık çalma’, ‘ıslık çalmaya devam ederek odasına girme’ suçlamaları ile soruşturma açılarak savunması istendi. Prof. Dr. Kuruüzüm’ün, soruşturmaya neden olan ıslıkla meşhur Bolu türküsü ‘Kiraz Aldım Dikmeden Halimem’in, ‘Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi. Sen bu işin sonunu düşünmedin mi’ nakaratını söylediği belirtildi. Prof. Dr. Kuruüzüm’e bu soruşturma kapsamında ayrıca, ‘fakülte içinde ve resmi toplantılarda olumsuz davranışlarda bulunma’, ‘meydan okuma’ ve ‘dekan vekilinin hitaplarına cevap vermeme’ gibi suçlamalar da yöneltildi. (dha)

http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=924145&Date=02.03.2009&CategoryID=77

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Yuh..

natura horror vacui dedi ki...

çok eğlenceli lan:-) biz onu kanon şeklinde söylemiştik inançtayken. breh breh...

önceden hakkında birkaç tane soruşturma açılmış olması da güzel bir meşrulaştırma çabası yalnız. "bu hep böyleydi zaten, hiç uslu durmaz ki pezevenk... cık cık cık..."

ahmetkizilay dedi ki...

Bana burada gerizekalı habercilik varmış gibi geliyor. Durum sadece ıslık çalan bir profesörün ceza alması olmamalı. (İçimdeki insan sevgisi bunu kabul edemiyor.) Diğer suçlamalar ile ele alındığında olay çok daha mantıklı hale geliyor.
Benim teorim: Bu adam elinde çay ile toplantı salonuna ıslık çalarak giriyor ve odadaki diğer profesorler ve dekan vekili kıl oluyor. Dekan vekili sessiz olmasını ıslık çalmayı bırakmasını söylüyor ama adam takmıyor. Sonra dekan vekili ısrar edince suçlanan birey 'susmazsam ne olacak' diyerek karşılık veriyor...